TPUH schodová hrana 1000 mm

Schodová hrana z polyuretánu, drážkovaný povrch nášľapnej strany


Šírka: 40 mm
Dĺžka: 1000 mm
Výška: 35 mm

Zaregistrujte sa
a získajte zľavu

Popis

Schodové hrany z polyuretánu

Pochopenie, prečo sa pošmykneme na schodoch - prvý krok pri zamedzovaní úrazov.

Najvážnejšie úrazy na schodoch sa stávajú pri schádzaní. Stávajú sa aj pri stúpaní, no ich výskyt je malý a zranenia sú v týchto prípadoch menej závažné. Príčinu úrazov pri schádzaní dolu schodmi rozdeľujeme na:

  • Prešľap - keď neidentifikujeme nášľapnú časť schodu a stúpime do priestoru pred schodom.
  • Pošmyknutie - keď nie je zabezpečené dostatočné trenie v kontaktnom bode nášľapnej časti schodu a naše chodidlo sa na schode pošmykne.

Ak vieme zmierniť príčiny týchto dvoch problémov na schodoch, výrazne tým zvýšime bezpečnosť na schodiskách a zabránime takmer všetkým týmto úrazom. Zistime preto, ako sa to dá urobiť.

PREŠĽAP

K prešľapom dochádza častejšie na úzkych nášľapných častiach schodov ako to vidieť na veľmi strmých schodoch. Chodidlo je na schod nútené šliapať výrazne dopredu a v podmienkach slabého svetla, alebo keď sú všetky schody rovnakej farby, je veľmi ľahké pomýliť sa a umiestniť chodidlo do voľného priestoru pred nasledujúci schod a spadnúť dopredu.

Zranenia pri tomto type pádu sú často veľmi vážne, môžu spôsobiť trvalé zranenie alebo smrť.

Pri pohľade na schody zhora sa celkom bežne zdá, že nášľapné časti splývajú a vytvárajú rampu. To sa stáva vtedy, keď sú schody jednofarebné, bez akejkoľvek rozlíšiteľnosti medzi nimi. Tento problém je oveľa výraznejší v priemyselnom prostredí, kde sa používajú otvorené mrežové schody, ktoré vytvárajú priehľadnú mozaiku bez začiatku alebo konca.

POŠMYKNUTIE

Takmer všetci zdraví ľudia schádzajú dolu schodmi rovnako. Chodidlo dopredu na nášľapnú časť schodu, pričom bruško chodidla vytŕča ponad okraj schodu, prsty teda nie sú na schode. Nenašľapujeme chodidlom na hlavnú časť schodu, tá je kontaktovaná len pri výstupe hore schodmi. Tento spôsob chôdze po schodoch je taký bežný, že takmer na všetkých schodoch môžeme vidieť oblasť, kde sú najviac opotrebované. Olúpaná farba, rozstrapkané drevo, trčiace vlákno koberca, vyleštená a jasná oceľ. Tento bod opotrebenia je veľmi malý, len 20-25 mm na nášľapnej časti schodu a asi len 10 mm na vertikálnej časti schodu, obyčajne blízko stredu schodu. Pozrite sa na hociktoré schody u vás, uvidíte ho.

Toto neustále opotrebovanie spôsobuje, že sa povrch vyhladzuje a stráca akúkoľvek trakciu rovno na mieste, kde ju najviac potrebujeme. Keď sú schody naviac mokré, zaprášené alebo zamastené, vzniká veľké riziko pošmyknutia.

RIEŠENIE

Jeden správne upevnený kvalitný produkt môže vyriešiť problém prešľapu aj pošmyknutia naraz - je to protišmyková schodová hrana.

Umiestnená rovno nad okrajom nášľapnej časti schodu, protišmyková schodová hrana urobí dve veci:

  • poskytne jasnú kontrastnú líniu, ktorá definuje okraj schodu a predíde tak prešľapu,
  • vytvorí robustnú vysokotrakčnú zónu presne tam, kde je potrebná, na okraji nášľapnej časti.

Referencie

Môžeme napísať množstvo riadkov, sloganov a fráz, ale to čo za nás povie najviac, je naša práca. V galérii referencií si môžete pozrieť zrealizované projekty vytvorené podľa požiadaviek a potrieb zákazníkov.

Montáž vodiacich polyuretánových platní typu TPUP v Bratislave Montáž sa realizovala v roku 2015 v Devínskej Novej Vsi. Vodiaci systém varovných platní TPUP/K1 a signálnych platní TPUP/P1 z polyuretánu sa montoval pomocou dvojzložkového polyuretánového lepidla. Platne typu TPUP sa spájajú k sebe a tvoria vodiacu líniu. Sú napájané tak, aby efektívne poskytovali smerové a vodiace pokyny pre nevidiacich a slabozrakých ľudí. Varovný pás má za úlohu varovať zrakovo postihnutého človeka pred vstupom do nebezpečného priestoru, ak nie je varovanie zabezpečené inak. Signálny pás informuje o tom, že sa v blízkosti nachádza dôležité miesto a privádza zrakovo postihnutého k tomuto miestu.

Montáž varovných a signálnych platní z polyuretánu v obci Budimír Montáž bola realizovaná v roku 2013. Vodiaci systém varovných platní TPUP/K1 a signálnych platní TPUP/P1 v reflexnej zelenej farbe sa montoval pomocou dvojzložkového polyuretánového lepidla. Platne typu TPUP sa spájajú k sebe a tvoria vodiacu líniu. Sú napájané tak, aby efektívne poskytovali smerové a vodiace pokyny pre nevidiacich a slabozrakých ľudí. Varovný pás má za úlohu varovať zrakovo postihnutého človeka pred vstupom do nebezpečného priestoru, ak nie je varovanie zabezpečené inak. Signálny pás informuje o tom, že sa v blízkosti nachádza dôležité miesto a privádza zrakovo postihnutého k tomuto miestu.

Montáž varovných a signálnych platní z polyuretánu v Kulturparku Košice Montáž hmatového vodiaceho systému pre nevidiacich bola realizovaná v roku 2013. Na montáž boli použité polyuretánové varovné platne typu TPUP/K1 a signálne platne z polyuretánu typu TPUP/S1. Platne boli lepené pomocou dvojzložkového polyuretánového lepidla. Varovný pás má za úlohu varovať zrakovo postihnutého človeka pred vstupom do nebezpečného priestoru, ak nie je varovanie zabezpečené inak. Signálny pás informuje o tom, že sa v blízkosti nachádza dôležité miesto a privádza zrakovo postihnutého k tomuto miestu.  

Používaním stránok prevádzkovateľa OLEJÁR, spol. s r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.