MS H P-PVC R11 vodiace pásy

Povrchové hmatové vodiace pásy v tvare hranatého pozdĺžneho rebra, vyrobené z mosadze, vložka z PVC, protišmykovosť R11. V ponuke sú aj pásy s protišmykovosťou R10 a R12.

9,57 € / ks s DPH
7,98 € / ks bez DPH

Zaregistrujte sa
a získajte zľavu

Popis

Vodiace pásy a vodiaca línia

Individuálne povrchové hmatové vodiace pásy z reliéfu pozdĺžneho výstupku v tvare pásu (rebra) vo farbe kontrastnej s farbou okolitého povrchu sú navrhnuté tak, aby funkčným usporiadaním pozdĺžnych pásov na zemi určovali vodiace pokyny a smer chôdze nevidiacim a slabozrakým ľuďom.

Vodiace pásy umožňujú vytvoriť na zemi vedenie, ktoré je rozpoznateľné nohami i detekčnou palicou a dá sa zachytiť aj vizuálne. Vodiace pásy pomáhajú nevidiacim a slabozrakým ľudom pri orientácii prostredníctvom pozdĺžneho reliéfu. Hmatová vodiaca línia umožňuje nevidiacim a slabozrakým rýchlo a bezpečne dopraviť sa z miesta pôvodu do miesta určenia.

Vodiace pasy môžu byť použité samostatne alebo v kombinácii s upozorňovacími vzormi

Podľa zákona proti diskriminácii nevidiacich a slabozrakých ľudí je povinné zabezpečiť umiestnenie hmatovej vodiacej línie v tvare pozdĺžnych pásov v obchodných centrách, staniciach, námestiach a vo všetkých verejných priestoroch, ktoré sú popísane normou.

Ak sú hmatové vodiace pásy obklopené výnimočne hladkými povrchmi, ako je terazzo, umelá hmota alebo guma, môžu byť ľahšie detekované, ako keď sú obklopené drsnejšími povrchmi, ako je napríklad zdrsnený betón, tehly alebo vyrábané dlaždice. Výška, ktorá je väčšia, než je potrebné pre spoľahlivú detekciu, môže spôsobiť zakopnutie.

Ak je viac ako 6% okolitej alebo susednej plochy pokrytých medzerami, musí sa na oboch stranách vodiacich pásov vytvoriť hladký povrch, rozširujúci sa do minimálnej šírky 600 mm, aby bol zabezpečený požadovaný taktilný kontrast.

Rozstup sa vzťahuje na vzdialenosť medzi osami susedných vodiacich pásov s plochým vrcholom.

Dĺžka vodiacich pásov by mala byť väčšia ako 270 mm .Tam, kde hrozí riziko stojatej vody medzi vodiacimi pásmi, sa musí vytvoriť odvodňujúca medzera 10 mm až 30 mm. V interiéri sa odporúča čo najmenšia medzera, teda 10 mm.

  • Hmatová vodiaca línia (vodiaci pás) je zložená z rebier pozdĺžneho tvaru, ktorá poskytuje smerové a vodiace pokyny
  • Individuálne povrchové hmatové vodiace línie (vodiace pásy) sú ideálne na dodatočnú montáž
  • Individuálne hmatové vodiace línie /vodiace pásy/ umožňujú zobrazovať podlahu priestoru medzi jednotlivými zmyslovými hmatovými vodiacimi líniami (architektonicky skvelý vzhľad)
  • Umiestnenie a rozmiestnenie hmatových vodiacich línií (vodiacich pásov) v súlade s platnou normou príslušného štátu
  • Rýchla a jednoduchá inštalácia pomocou šablóny
  • Sú vhodné na aplikáciu do interiérov a exteriérov

 

Usporiadanie

Hmatový vodiaci pás musí byť usporiadaný paralelne z pozdĺžnych vodiacich pásov v tvare zrezaného kužeľa s plochým vrcholomOdporúčané rozmiestnenie medzi hmatovými vodiacimi pásmi

Horný priemer individuálnych vodiacich pásov (mm) Rozstup medzi vodiacimi pásmi (mm)
17 57 až 78
20 60 až 80
25 65 až 83
30 70 až 85

Uvedené rozmiestnenie a množstvo pásov je ilustračné, vaše usporiadanie sa môže líšiť v závislosti od rozmeru použitých vodiacich pásov a celkovej šírky vodiacej línie podľa sledovanej normy príslušnej krajiny.

Systematický výskum vykonaný na hmatových varovných gombíkoch v tvare zrezaného kužeľa s rôznymi rozmermi naznačil, že horný priemer 12 mm je optimálny rozmer pre nevidiace a zrakovo postihnuté osoby na detekciu a rozpoznanie podrážkami svojich topánok. Skúsenosti ukazujú, že optimálny horný priemer pre ostatné skupiny v rámci komunity by mohol byť väčší.

Súvisiace produkty

Referencie

Môžeme napísať množstvo riadkov, sloganov a fráz, ale to čo za nás povie najviac, je naša práca. V galérii referencií si môžete pozrieť zrealizované projekty vytvorené podľa požiadaviek a potrieb zákazníkov.

Vŕtacia montáž vodiacich pásov a varovných gombíkov z mosadze Montáž v spolkovom parlamente republiky Dolné Sasko sa uskutočnila v roku 2017. Na montáž hmatového podlahového vodiaceho systému pre nevidiacich boli použité vodiace pásy z mosadze typu MS/P2-K/25/140/3,5 a varovné gombíky z mosadze typu MS/K1-K/25/3,5. Použité boli vodiace pásy a varovné gombíky s kolíkmi - vŕtacia montáž. Podlahové indikátory sú usporiadané v zmysle nemeckej normy DIN 32984 - Podlahové prvky vo verejných priestoroch.

Vŕtacia montáž mosadzných prvkov v Štátnom divadle Darmstadt Montáž, ktorá pozostáva z mosadzných vodiacich pásov typu MS/P2/25/140/3,5 a varovných gombíkov z mosadze typu MS/K1/25/3,5, bola realizovaná v roku 2011. Použité boli vodiace pásy a varovné gombíky s kolíkmi - vŕtacia montáž. Podlahové indikátory sú usporiadané v zmysle nemeckej normy DIN 32984 - Podlahové prvky vo verejných priestoroch. Hrany schodov boli označené varovnými gombíkmi MS/K1/25/1,5. Hmatový vodiaci systém získal Cenu Spolkovej republiky Hesensko za univerzálny dizajn.

Lepiaca montáž mosadzných prvkov v stredisku Únie nevidiacich Slovenska v Trenčíne Táto jednoduchá povrchová montáž bola realizovaná v roku 2010. Na montáž hmatového podlahového vodiaceho systému pre nevidiacich boli použité mosadzné vodiace pásy typu MS/P2/25/140/3,5 a varovné gombíky z mosadze MS/K1/25/3,5. Varovné gombíky sú usporiadané paralelne.

Používaním stránok prevádzkovateľa OLEJÁR, spol. s r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.